Перенос места интервью из России в другую страну

Здравствуйте! Я написал в Посольство США в Польше на почту support-poland@ustraveldocs.com с просьбой принять меня на интервью. Пришел ответ с почты support@ustraveldocs.com в ответе - “Your case has been updated, please log back into your account to view the details.” Хотя я не заполнял DS-260. И ещё - Dear Applicant,

We believe you are inquiring as to how you can transfer your immigrant visa file from Russia to a different country.

If you wish to have your immigrant visa file transferred from Russia to another U.S. Embassy/Consulate, please contact the U.S. Embassy/Consulate in the country where you wish to apply, and follow their specific case transfer instructions. You can find their contact information on the website of the respective US Embassy/Consulate.

If you instead wish to transfer your inquiry to the helpdesk of the respective U.S. Embassy/Consulate, please respond to this email and identify that country. We will review and transfer your inquiry, if applicable, and inform you of the results.

We hope this information is helpful.
Как это понимать? Я же писал в Посольство США в Польше… В итоге, зашёл в свою анкету, заполнил её и место интервью указал Варшава, Польша. Стоит ли теперь писать просьбы о том, что-бы они меня приняли??? И что насчёт почты? Может не туда написал? Может на эту надо было писать - publicwaw@state.gov???

3 симпатии

Сообщение было перемещено в эту тему: Посольство США в России прекращает выдачу всех виз, кроме дипломатических (2021)